پیگیری نامه
شماره :   
اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
نظرسنجی
گزینه صحیح درباره عوارض فشارخون بالا?

علت یک مرگ از 7 مرگ
علت 49% سکته های مغزی
علت 62% سکته های قلب
سومین علت کشنده در دنیا

اخبار


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه:

جلسه مشترک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعضای شورای شهر مهاجران

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

جلسه مشترک معاون بهداشتی دانشگاه با اعضای شورای شهر مهاجران با موضوع  بررسی وضعیت بهداشت درمانی در محل سالن جلسات شهرداری مهاجران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه در این جلسه دکتر امیری معاون بهداشتی دانشگاه گفت: از سال 84 تا 92 در حوزه بهداشت استان همدان سالیانه 2 میلیارد تومان کار انجام شده بود و از سال 92 تا ابتدای سال 95 تعداد 75 پروزه بهداشتی ساخته شده بود اما از ابتدای سال 95 که بنده مسئولیت این حوزه را پذیرفتم تا کنون 70 میلیارد تومان کار انجام شده است و در طی 9 ماه 140 پروژه بهداشتی به سرانجام رسیده است.

وی افزود: تمام مراکز بالای 30 سال بازسازی شده است و با توجه به صحبت های کارشناسان وزارت بهداشت، همدان در حوزه بهداشت بسیار فراتر از انتظار ظاهر شده است.

دکتر امیری بیان کرد: امروز بهداشت از بیمار محوری به سمت سلامت محوری رفته است اما موضوعی که بسیار حائز اهمیت است این است که تمام همکاران من در حوزه بهداشت استان همدان باید مراقب بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت ، فشار خون و چربی خون بالا باشند.

دکتر امیری گفت: با توضیحاتی که از اعضای شورا شنیدم فرهنگ مردم مهاجران و میزان مراجعه آنان که فراتر از میانگین است نشان می دهد بیمار محوری بر سلامت محوری غالب است و شورا در این زمینه به همکاران من کمک های قابل توجهی میتواند بدهد.

امیری همچنین از اعضای شورا خواست در موردشناساندن سامانه سیب، خدمات نوین سلامت به مردم و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در جمعیت تحت پوشش با کارمندان بهداشتی منطقه همکاری نمایند.

شهر مهاجران با روستاهای تحت پوشش دارای 8500 نفر جمعیت است در این شهر 2300 خانوار زندگی می کنند که 700 خانوار آن تحت پوشش کمیته امداد می باشند اینها بخشی از صحبت های اعضای شورای شهر مهاجران بود.

جلال خلج از اعضای شورای این شهر که مسئول کمیسیون بهداشت و درمان نیز هست گفت: یکی از مشکلات این شهر مراجعه بیش از حد افراد برای دریافت خدمات درمانی است وی افزود: روزانه بالغ بر 150 نفر فقط برای دریافت خدمات درمانی به مرکز مراجعه می نمایند که این موضوع به بار کاری همکاران پزشک در ارائه خدمات بهداشتی می افزاید.

در پایان جلسه معاون بهداشتی با اعضای شورای شهر از مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی مهاجران بازدید نمود و از نزدیک در جریان خدمات رسانی همکاران خود به مردم قرار گرفت

گفتنی است در مسیر بازگشت به همدان دکتر امیری از مرکر بهداشتی درمانی شبانه روزی لالجین هم بازدید کرد و با پزشک مرکز و سایر همکاران در مورد مشکلات بهداشتی این مرکز به بحث و گفتگو نشست.١١:٤٢ - يکشنبه ٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٥٤٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٥٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج