پیگیری نامه
شماره :   
اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
نظرسنجی
گزینه صحیح درباره عوارض فشارخون بالا?

علت یک مرگ از 7 مرگ
علت 49% سکته های مغزی
علت 62% سکته های قلب
سومین علت کشنده در دنیا

اخبار


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه:

دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهار در فرمانداری تشکیل جلسه داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دومین کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهار در سال جاری به ریاست فرماندار بهار و با حضور مدیران و مسئولین شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهار فرماندار بهار در این جلسه گفت :مسئله بهداشت و امنیت غذایی یکی از مسائل مهم است و رابطه تنگاتنگی با سلامت جامعه و مردم دارد بنابراین باید اهتمام ویژه ای به آن داشته باشیم .

مرادی پناه اظهار داشت :توجه و اهمیت دادن به مقوله سلامت غذایی و پیشگیری از بیماری‌ها ضروری است و باید دستگاه‌های متولی نسبت به تامین سلامت و امنیت غذایی نظارت جدی داشته باشند.

 فرماندار بهار با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت در دولت دوازدهم نیز به اذعان دکتر روحانی ریاست محترم جمهور ادامه خواهد داشت گفت: توجه ویژه به حوزه بهداشت و سلامت با حضور وزیر کاردان بهداشت  دکتر قاضی زاده هاشمی در راس امور و همچنین تخصیص بخشی از اعتبارات هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و با کیفیت به مردم، تدبیر ارزشمندی است که در دولت اندیشیده و به انجام رسید.

مرادی پناه یاد آور شد: کاهش پرداختی از جیب مردم،در دسترس بودن دارو و تجهيزات در بيمارستان ها، رايگان شدن زايمان طبيعي ،ارتقاء هتلینگ بیمارستان، بازسازي ، نوسازي و تجهیز مراکز بهداشتی و خانه هاي بهداشت ،رفع کمبود پزشک در شهرستان، از جمله دستاوردهای اجرای طرح تحول در نظام سلامت هستند که بایستی به نحو مطلوب برای مردم تشریح و بازگو شود. 

وی گفت به مدد طرح تحول نظام سلامت پروژه های متعدد بهداشتی درمانی در سطح شهرستان در حال احداث و تکمیل هستند که می توان به پروژه های بیمارستان جدید آیت اله بهاری(ره) ، کلینیک ویژه ، مراکز جامع خدمات سلامت لالجین ،صالح آباد،حسین آباد کارخانه قند،دستجرد،پهنه بر ،حسین آباد آشوری، بهار یک(درمانگاه سی متری)،،شهرک فرهنگیان بهار و محل های زیست پزشک ،انبار داروئی و 7 خانه بهداشت حسام آباد –اختاچی-میهمله-پرلوک-زاغه-آبرومند-رسول آباد اشاره کرد

وی با اشاره به لزوم پر رنگ شدن خدمات نظام و انقلاب در هفته دولت گفت: در این هفته نیز در بخش سلامت شهرستان پروژه مرکز جامع خدمات سلامت روستای  حسین آباد کارخانه قند به بهره برداری می رسد و کلنگ احداث مرکز جامع خدمات سلامت شهرک فرهنگیان بهار به زمین زده خواهد شد.

وی در این جلسه از حمایت های دکتر موسوی بهار ریاست دانشگاه علوم پزشکی همدان،پیگیری های مجدانه دکتر به نشان مدیر شبکه،مجمع خیرین سلامت شهر بهار در تامین مالی خرید زمین ، ،شهردار و اعضای محترم شورای شهر و بویژه مهندس فرزانه مدیر کل راه و شهرسازی استان در تعیین تکلیف زمین پروژه مرکز جامع خدمات سلامت شهرک فرهنگیان بهار و سایر پروژه ها تشکر کرد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهار نیز در این جلسه تصریح کرد: کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نقش مهمی در پیگیری مشکلات حوزه سلامت و تامین بهداشت و امنیت غذایی ایفاء می‌کند.

دکتر به نشان تصریح کرد:مصوباتی که در جلسه کار گروه ها در شهرستان نهایی می شود باید به صورت جدی توسط اعضاء پیگیری  و گزارشات به دبیرخانه ارسال شود.

دکتر به نشان در این راستا فعالیت بیش از پیش کارگروه را خواستار شد و بر همکاری اعضای کارگروه در این زمینه تاکید کرد.

در این جلسه مهندس حق جو رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان از تدوین سند جامع سلامت استان در آینده ای نزدیک خبر داد و  در خصوص فعالیت های این دبیر خانه گزارشی به حاضرین ارائه کرد.

همچنین توسط مسئولین واحد بهداشت خانواده و واحد پیشگیری مرکز بهداشت در خصوص افزایش بار بیماریهای غیر واگیر و اجرای برنامه های خدمات نوین سلامت و بحث افزایش جمعیت جوان با توجه به روند سالخوردگی توضیحاتی ارائه شد.

در این جلسه مصوبات قبلی کارگروه بررسی شد و در خصوص برخي از مسائل حوزه سلامت شهرستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتي در اين خصوص اتخاذ شد.


 


٠٩:٥٨ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٥٣٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٥٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج